تعداد بازدید: ۱۱۸
گروهی از محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان نرم‌افزارهای بومی نظارت بر بستر شبکه را برای مونیتورینگ شبکه عرضه کردند که می‌تواند در صورت بروز اختلالی آن را ثبت کند و دلایل را مورد بررسی قرار دهد
کد خبر: ۱۰۸۷۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۱

امکان مونیتورینگ شبکه با استفاده از نرم‌ افزارهای بومی میسر شد

به گزارش سرمدنیوز، بهروز عباس زاده، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ارائه خدمات فناورانه بر بستر شبکه در قالب ارائه نرم‌افزارها و راهکارهای امنیت را از زمینه‌های فعالیت این شرکت نام برد و گفت: تولید نرم‌افزاری برای نظارت بر بستر شبکه و منابع مراکز داده که به اختصار مانیتورینگ شبکه نامیده می‌شود، تمامی بسترهای نرم‌افزاری و سخت افزاری را نظارت می‌کند و در صورت بروز اختلال، آن را ثبت می‌کند و دلایل را مورد برسی قرار می‌دهد.

وی با اشاره به ارائه راهکارهای جامع و کارا، برای افزایش بهره‌وری، امنیت و ضریب اطمینان سیستم‌های نرم افزاری و شبکه سازمان‌ها از سوی این شرکت، ادامه داد: فعالان فناور این شرکت همچنان تلاش دارند با نوآوری، جدیدترین و بهینه ترین راهکارها را در پاسخ به مدیران فناوری اطلاعات ارائه کنند.

عباس زاده با اشاره به صرفه مالی و کارایی بالاتر نمونه داخلی این نرم افزار، خاطر نشان کرد: اگرچه این محصول نمونه‌های مشابه خارجی دارد ولی تمامی نمونه‌های خارجی اشکالاتی دارند. اولا هیچ گونه خدمات پشتیبانی به مشتریان ایرانی ارائه نمی‌دهند. همچنین ارائه‌کنندگان خارجی این نرم‌افزارها، راهکارهای پیاده سازی ارائه نمی‌دهند. نمونه‌هایی همچنین برای شبکه‌های بسیار بزرگ طراحی شده‌اند و امکانات پشتیبانی ندارند.

بر اساس اعلام معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، مجری طرح با بیان این‌که علاوه بر این که خدمات مشاوره و پشتیبانی ارائه می‌شود و امکان سفارشی‌سازی وجود دارد، یادآور شد: نمونه کامل نرم‌افزار وابسته به تعداد سرویس گیرندگان به طور میانگین ۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و ساده‌ترین نمونه آن ۲۰۰ میلیون ریال به مشتری ارائه می‌شود که یک دهم قیمت نمونه خارجی هزینه دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار