تعداد بازدید: ۱۰۴
سفیر ایران در یمن و نخست وزیر دولت نجات ملی این کشور، در خصوص راه‌های تقویت روابط دوجانبه با یکدیگر رایزنی کردند
کد خبر: ۱۰۸۸۰۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷

 

حضور سفیر ایران در یمن نشانگر موضع شجاعانه ایران است

به گزارش  سرمدنیوز، «حسن ایرلو» سفیر ایران در یمن با «عبدالعزیز صالح بن حبتور» نخست وزیر دولت نجات ملی یمن دیدار کرد.

دو طرف در جریان این دیدار در خصوص راه‌های تقویت روابط دو جانبه و گسترش آن در زمینه‌های مختلف از جمله سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و عمرانی بحث و تبادل نظر کردند. آنها اعلام کردند که روابط تاریخی برجسته ای میان ملت‌های یمن و ایران وجود دارد.

حسن ایرلو در این دیدار بر روابط عمیق و برادرانه میان ایران و یمن و ریشه‌های تاریخی آن تاکید کرد و گفت: رهبری، دولت و ملت ایران نسبت برای ملت یمن احترام زیادی قائل هستند و با مردم این کشور همدردی می‌کنند. وی گفت: من تمام تلاش خود را برای تقویت روابط دوجانبه میان ایران و یمن به کار می‌گیرم.

بن حبتور در جریان این نشست از حضور سفیر ایران در یمن استقبال کرد و گفت: تمام بخش‌های دولت نجات ملی یمن از اقدامات سفیر ایران در این کشور حمایت کرده و با ایشان در زمینه فعالیت‌های دیپلماتیک با هدف تقویت روابط دو جانبه همکاری می‌کنند.

وی از مواضع ایران در قبال مشکلات و رنج‌های ملت یمن و همچنین مسأله محوری امت اسلامی یعنی آرمان فلسطین قدردانی کرد. بن حبتور بیان کرد: حضور سفیر ایران در صنعاء بیانگر موضع گیری برادرانه و شجاعانه مقام‌های ایران و تقویت این موضع گیری اخلاقی در قبال یمن است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها